Kaunistatud LED-lamp – Pentagram

110,00

Puidust Kolmikjumalanna ja Pentagrami motiiviga valgusti, valmistatud käsitööna. RBG LED, 12 erinevat värvi valgust, 4 erineva reziimiga, valguse intensiivsus reguleeritav puldiga.

Sobib nii elutuppa atmosfääri loomiseks kui ka lasetuppa öölambiks. Seinakinnitus on haagiga ja lisatakse meie poolt lambiga kaasa.​

Mõõdud on pikkus x laius x kõrgus (mm).

Värvus: Kulunud valge

Kolmikjumalanna on tuntud Wicca’de ja neopaganite sümbol, mis tähistab naise ja ka Kuu kolme elutsüklit. See ühendab omavahel neiut, ema ja tarka. Ühtlasi sümboliseerib see kolme reaalsust – taevast, maad ja allilma. Kolmikjumalanna on naiselik sümbol, mille vastand on Sarviline Jumal.

Paljudes Wicca traditsioonides keskendutakse just sellele kolmekordse jumalanna sümbolile, mida nimetataksegi Kolmikjumalannaks. Selles sümbolis peituvad üksikud aspektid, mis on joondatud Kuutsükli faasidega, kui see tiirleb ümber maa – kasvav poolkuu, täiskuu ja kahanev poolkuu. Need on ka aspektid, mis esindavad naise elu kolme faasi.

Kui naine jätkab nende faaside otses mõttes elu jooksul lineaarselt on kolmikjumalanna igal aspektil omadusega, millega me kõik – nii mees, kui naine, resoneerume elu erinevates punktides. Jumalanna kolmekordsest vormist võiks öelda, et see peegeldab inimese psüühika keerukust aga ka elu ja surma tsükleid, mida kogevad kõik maa peal elavad inimesed.

Neiu aspekt esindab ilu, värsket potentsiaali ja uut elu, mis inimestes on seotud süütuse, nooruse, enesekindluse, intelligentsuse ja iseseisvumise omadustega. Samuti ka uurimise, avastamise, eneseväljenduse ja loovusega. Wicca’d kummardavad neiu aspekti all selliseid jumalannasid nagu Persephone, Artemis ja ka Freya. Neiu aspket seostub kasvava poolkuuga ja esindab noore naise eluetappi. See on kasvu aeg, mida peegeldabki Kuu kasvamine täiskuu poole. Looduse tsüklites on see seotud koidiku ja päikesetõusu sümbolitega.

Ema aspekti esindab täiskuu, mil neiust saab Ema, kes on sisuliselt sünnitanud Maa ja ilma külluse. Seda seostatakse kespäevaga ja aastaajaks on suvi, sest see on aasta kõige külluslikum ja lopsakam aeg, kus mets ja põllud õitsevad. Ema on elu andjana kõige rohkem seotud manifestatsiooni aspektiga seotud. Wicca kultuuris ongi Ema see jumalanna, keda peetakse kõige võimsamaks ja kõige naiselikumaks. Jumalannadest kummardatakse või töötatakse Ema jumalanna all kõige enam Selene ja Demeter’iga.

Targa aspekti esindab pimeduse kasvamist ja võimu, samuti ka Kuu hääbumist ja tagasi tõmbumist, et minna uuele tsüklile. See aspekt on seotud sügise ja talvega, päikeseloojangu ning ööga ning kasvuperioodi lõpetamise ja üleüldiselt lõppemisega. See on aspekt, mis käsitleb vananemist, surma, taassündi, eelmisi elusid, nägemusi, ennustusi ja juhiseid. Kuigi see arhetüüp on laialdaselt kardetud, tuletab ta meile tegelikult meelde, et surm on osa elutsüklist. See Kolmikjumalanna jumalanna on tõeliselt naiseliku mitmekesisuse kõige keerulisem ja kardetum väljendus, kuid need, kes teda kummardavad, pakub ta kolme aspekti ühendamise kaudu pidevaid võimalusi õppida, kasvada, areneda ning ennast ikka ja jälle uuesti luua, tuhast tõusta fööniksi kombel. See viimane jumalanna annab sinu, kui naise, elutsüklile tohutult sügava ja tasuvama vaimse ühenduse oma elu loomiseks ja iseenda uuendamiseks. Wicca’de kultuuri kõige traditsioonilisemad jumalanna, keda selle Targa nimel kummardatakse on Hecate, kuid ka vene Baba Yaga on väga tuntuks sümboliks saanud.

Mõõtmed 120 × 10 × 60 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Kaunistatud LED-lamp – Pentagram”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga