Elulille lamp

Elulill on üks pühaliku geomeetria põhivormidest. Elulilles joonistuvad 7 kattuvat ringi, mis joonistudes väljapoole moodustavad lillesarnase mustri, mida on iidsetest aegadest alates kasutatud paljudes maailma eripaikades ja kultuurides. Et oleks öeldud, see sümbol on kõige olemasoleva põhimall. Selles leidub kõiki geomeetrilisi vorme, sealhulgas sakraalseid geomeetrilisi kujundeid nagu näiteks Metatroni kuup ja ka Merkaba.

Ja et sellest kõigest veel vähe ei oleks, võtsime koos sõbra Janekuga enda südameasjaks valmistada käsitööna sellest sümbolist valgustust ja juhatust pakkuvad lambid, mida võib kodu, kontori, joogasaali, söögitoa või mis iganes toa seinale riputada.

Töö jaotus on väga lihtne, Janek teeb seda mis tema oskab ja mina teen seda, mida mina oskan. Janek lõikab, lihvib ja timmib. Sisuliselt teeb ta ära nii-öelda musta töö, samal ajal kui mina värvin, kaunistan ja klientidega suhtlen.


Mida sümboliseerib Elulill?


Elulill sümboliseerib loomingut ja tuletab meile meelde kõiges peituvat ühtsust. Kõik siin maailmas on ühenduses. Vaadake näiteks koroonast tingitud kriisi. Kuskil kauges Hiinas alguse saanud viirus jõudis üle maailma vaid loetud nädalate, kui mitte, et päevadega. Halb näide, vist? Halb, aga tõsi.


Elulill sümboliseerib seda, et me kõik oleme ehitatud samast vormist. Selliste pühalike geomeetriliste kujundite taga on sügav metafüüsiline tähendus. Lisaks ilule on neil hämmastavad matemaatilised omadused, rääkimata ajaloost ja sümboolikast.


Elulille sümbolit on leitud paljudest iidsetest reliikviatest, koobastest ja monumentidest kogu maailmas alatest idast kuni läände. Samuti näib, et inimest on alati paelunud selle tähendus ja motiiv.

Võib-olla ei ole tõesti valgetes teksades värvimine kõige parem otsus, kuid ma suutsin sellest protsessist väljuda täpselt nii puhaste riietega, kui sinna sisenesin!Kus sai Elulill on nime?
Nimi Elulill ei tule mitte lillepildist, vaid viljapuu tsüklist. Seda tsüklit jälgides näeme, et puu kasvatab õisi ja need arenevad lõpuks viljadeks. Vili kannab aga juba uue formuleerunud seemne enda sees maapinnale, mille tagajärjel loovad need samad seemned lõpuks uued puud. See on elutsükkel – seeme areneb puuks, kannab lilli, siis vilju ja seejärel jälle seemneid, millest kasvab uus puu ning see tsükkel aina kordub ja kordub.

Poole esmase peitsimise pealt mõistsin, et Elulille värvimine ei ole üldse nii lihtne, kui see esmalt tundus. Ehmatusest üle saades olin üsna kiirelt hüpnotiseeritud ning värvimisele kulunud tunnike möödus kiirelt!


Elulille ajalugu


Elulill avastati Assüüria reliikviatelt, mis pärinevad aastast umbes 600 eKr (sorri, ma tõesti täpset aastat ei mäleta). Aga osa neist säilmetest on näiteks välja pandud Londonis Briti muuseumis. Loodan ise millalgi tulevikus seda külastada ja oma silmaga asja üle vaadata. Isegi Leonardo da Vincit inspireerisid tema renessansiajastu joonistustel elulille jooned, mida hoitakse Milanos ühes raamatukogus pildi- ja märkmekogus.


Sajandite jooksul on paljudel tsivilisatsioonidel ja kultuuridel ning inimestel, kes selle sümboli tähtsust uurinud, tulnud õnneks parandada oma keskendumisvõimet. Just nimelt tähelepanu, fookuse ja keskendumisvõime suurendamine on see, mis sa saad, kui selle sümboli enda läheduses hoiad. Seetõttu kasutataksegi tänapäeval seda endiselt väga laialdaselt religioossetes ja meditatsiooni ning joogaga tegelevates kohtades.

Võiks ju arvata, et ühest kihist oleks ka sobinud, kuid minu peas oli visioon hoopis millestki tumedamast, sügavamast ja naiselikumast.


Elulille eelised ja omadused


Elulillel on mitmeid eeliseid. Kõige paremini on see tuntud vaimse tasakaalu loomise poolest. Asetades elulille kohta, kus pead tegema palju mõttetööd, on tunda vibratsioone rahustavast õhkkonnast, kus keskendumisvõime on suurenenud. Tunned end rahulikuna, puhanuna ja saad kõik igapäevaelus kuhjuvad negatiivsed energiad, stress ja mured kaduma panna lihtsalt Elulille motiivi vaadates. Elulill annab välja tugevaid ja stabiilseid laineid, mis võimaldavad sul end ka paremini väljendada. See annab endast välja energiat, mis aitab kaasa tasakaalu loomisele. Lisaks on elulillel peale tasakaalu loomise ka taastumist, dünaamikat ja kaitset loovad väärtused.

Sai seda peitsi siia hulgaliselt peale kantud, kuid lõpptulemusega võib väga rahul olla! Samuti väidetakse, et sellel on toidu suhtes kaitsvad ja säilitavad omadused, kuna see edastab oma matemaatiliselt ideaalsete vormidega energiat, et toitaineid kauem säilitada. Nii saab panna elulille sinna, kus hoiad oma toitu – külmkapis, keldris, kappides. Samuti võib selle sümboli asetada taldrikute alla, kus sööd, või klaaside alla, millest jood. Elulille ebatavalistest omadustest ja voorustest on saanud püha kuju paljudes tsivilisatsioonides ja kultuurides üle kogu maailma.

Selle ilu, geomeetriline ja esteetiline täiuslikkus sümboliseerivad kõik elu uuenemist. Elulille geomeetriline joonis koosneb ringidest, mis on omavahel põimunud. Elulille lähtepunktiks on keskring, mis üksi sümboliseerib igasugust algset positsiooni. Näiteks seemet, mis on kogu elu allikas.
See sümbol näitab, et kogu elu ja teadvus tuleneb ühest allikast. Järgmised 6 ringi on identsed rakkude jagunemise protsessiga. Seetõttu nähakse Elulilles jumaluse loomingueeskuju.

Kassid on kogu protsessi kõige tähtsamad osalised. Nende valvsa pilguta ei toimu siin mitte ühtegi liigutust. Zeus andis protsessile hinnangu, Nemmuga kooskõlastatud – sain rohelise tule. Mis sellest kõigest välja tuli? Scrolli kiirelt alla poole ja vaata oma silmaga!

Seda lampi saad sa endale juba facebooki fännimängu kaudu võita siit lehelt. Kui sa fännimängu lõppu oodata ei jaksa ja e-poest endale sobivat lampi ei leia, kuid tahad just sellise (või mõne teise) sümboliga lampi enda koju saada, siis kirjuta meile facebooki sõnumitesse või saada e-mail aadressil indigostuudio@gmail.com


Et oleks öeldud, mitte ühtegi täpselt samasugust lampi ei ole, kõik lampid on unikaalsed ning valmistatud otsast lõpuni käsitööna, laetud positiivse, külluse ja loomingu energiaga. Kõik lambid valmivad hea ja väga hea tujuga!

Lambi mõõdud on 665x605x90mm, valguseks on kasutatud led-valgustit, värvus on Mahagoni pruun ning kaunistuseks on kasutatud kunstlilli. Lambiga on kaasas pult, millelt saad oma maitsele vajutada sobiva valguse ja reziimi.


Anna meile teada, kas sulle selline lamp oma seinal meeldiks, ning kui, siis kuhu sa selle riputaksid?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart (0)

Ostukorv