Milleks ja kuidas kasutada viirukeid ja tõlvikuid?

Viirukeid ja tõlvikuid on kasutatud aastatuhandeid erinevates rituaalides. Taimede essentsid on inimesi alati sügavalt mõjutanud ning see ei ole mingi pseudoteadus. Lõhnade mõju meie tervisele, ajule ja kesknärvisüsteemile on teaduslikult tõestatud.

Milleks viirukeid ja tõlvikuid kasutatakse?

Taimede ja viirukite põletamine on iidne tava. Taimesuitsu abil puhastatakse nii õhku kui inimest vaimselt ja ka füüsiliselt. Seda traditsiooni peetakse üle maailma väga paljudes erinevates kultuurides, eriti aga spirituaalsetes ja religioosetes traditsioonides. Teaduslikult on tõestatud, et erinevate taimsete aroomide nuusutamine ja kodu lõhnastamine aitab toime tulla emotsionaalse tasakaalutuse ja spirituaalsete kriisidega. See on nii sellel lihtsal põhjusel, et lõhnataju aktiveerib või rahustab mandelkeha ehk amügdalat, mis asub meie ajus. Mandelkehas paiknevad kõik meie mälestused, hirmud ja ka rõõmud, foobiad ning ka põgene-või-võitle funktsioon.

Viirukite ja tõlvikute kasutamine ei ole ainult Indiaanlaste traditsioon. Selle traditsiooni kohta on leitud tõendeid ka Kreekast, Egiptusest, isegi Lähis-Idast ja Suurbritanniast ning ka siit, Euroopast. Näiteks Aasia rahvas keskendus viirukisuitsu kasutades rohkem kehapunktidele, suitsutades seda teatud energiapunktidesse, et tuua esile kehas ja vaimus muutusi ja tervendust.

Kuidas viirukeid ja tõlvikuid kasutada?

Selleks, et viirukisuitsust kasu lõigata, ei pea seda üldse palju põletama. Piisab sellest, kui tõlvik on leegi üles võtnud ja sa selle ära kustutad. Alati saad sa tõlviku uuesti süüdata, kui suitsu väheks jääb. Oluline on, et sa järgiksid ohutusnõudeid, kuna mõnikord võib lahtine leek hakata praksuma või särisema. Minu isikliku Wicca traditsiooni kohaselt ei ole soovitatav leeki oma hingeõhuga ära kustutada, kuna see tühistab taotluse, millega leek süüdati. Näiteks soovid sa oma kodu puhastada, süütad tõlviku ja selle ära puhudes puhud sa ka ära taotluse. Nii ei saa sa maksimaalset kasu. Mina kustutan kõik oma viirukid ja tõlvikud ära neid kiiresti edasi-tagasi raputades. Sina tee nii, kuidas tundub sinule õige. Igaüks peab leidma oma tõe ja looma omad traditsioonid. Sinu sisemine kompass peab olema sinu ainukene suunanäitaja.

Küünlad kustutan ära kahe näpu vahel, mis olen enne oma süljega märjaks teinud. Võib kasutada ka spetsiaalset kellukest, kui sul see on, minul seda pole, mulle meeldib see old-school teema.

Kodu või iseenda energeetiliseks puhastamiseks või tasakaalustamiseks tõlvikute abil tuleb sul esialgu kindlaks teha, mida sa soovid saavutada. Erinevad taimed hoiavad endas erinevaid hüvesid ja otstarvet. Näiteks salvei puhastab õhku, tasakaalustab stressis meelt ja keha. Kui sul on stressirohke aeg, lase salvei tõlvikuga üle iseennast ja/või oma tuba. Taotlus on äärmiselt oluline, ilma taotluseta või eesmärgita ei juhtu midagi või juhtub see, mis peab juhtuma, mitte see, mida sa soovid. Mõtle sellele nii, et kui lähed restorani ning sa ei telli mitte kui midagi, istud seal laua taga, lihtsalt niisama… ja aina ootad, et sulle toodaks seda, mida sa tahad. Ma sulle ütlen, mitte üks kelner ei too sulle midagi niisama, tellima peab ja selleks, et tellida, pead teadma, mida sa tahad.

Kui tõlvik juba suitseb on soovitatav iseennast kõigepealt puhastada. Suitsuta läbi oma käed, oma keha, enda väekeskus, südamekeskus ja kroontšakra. Ära unusta ka oma jalgu ja selga.

Nüüd kui ise oled häälestunud ja puhastatud saad sa liikuda edasi, et puhastada oma tuba, terve kodu, auto või mõni kapp või peegel. Kus iganes sa tunned negatiivset energiat, seda saad sa viiruki ja tõlvikutest tuleva suitsu abil puhastada.

Siin on aga üks oluline nüanss. Küsimus on selles, mis pidi sa viirukisuitsuga liikuma pead? Vastus oleneb jällegi sellest, mida sa teha tahad. Kas sa soovid midagi oma ellu kutsuda või soovid sa millestki oma elus vabaneda? Kui sa tahad oma kodu negatiivsest energiast puhastada tuleks sul viirukisuitsuga liikuda vastupäeva. See on minu meelest alati väga võimas viis, kuidas puhastust teha, sest on teada tuntud universaalne seadus, mis ütleb: Selleks, et midagi oma ellu tuua, tuleb enne millestki vabaneda. Vastupäeva liikudes tunned sa, kuidas kodu puhastades puhastub ja vabaneb ka miski sinu sees. Vot see on alles tervenemine uuel (ja isegi mitmel) tasandil.

Mina lähen alati samm-sammult aina enam sügavamale transsi ja lõõgastusse, sammud muutuvad kergemaks, raskus õlgades ja kehas kaob järk-järgult, meel lülitub välja ja mina lülitun enda kehasse. Lõpuks ma lausa tantsin läbi toa mängleva kergusega, ning kui jõuan tagasi sinna punkti, kus alustasin, tunnen tõesti, kuidas kogu aura minu ümber ja minu sees on muutunud. Perspektiiv elule, päevale ja sellele hetkele muutub.

Pane aga tähele, et kui sa oled praktik, kes kannab kaasas ja töötab teejuhtide, lahkunud hingede või vaimolenditega, siis tõlvikute ja viirukitega kodu puhastamine suure tõenäosusega ajab nad ka sealt välja. Kui sa soovid, et nad sinu kodus oleksid, kutsu nad peale puhastamist tagasi, vabanda ning selgita, mille jaoks selline kodu puhastamine vajalik oli. Nad mõistavad ning teie koostöö võib siit edasi hoopis muutuda positiivsemaks ja selgemaks ning ühendus tugevamaks. Katseta!

Kodu energeetilise puhastamise käigus võib laulda, tantsida ja liikuda nii nagu keha või meel seda soovib või juhatab. Siin ei ole õiget ega valet. Mina oma Wicca traditsioonis alustan alati vaikselt kõikudes jalalt jalale, liigutused on sujuvad ja graatsilised, isegi aeglased pigem. Puhastuse progresseerudes kasvab positiivne energia minu sees, mis paneb mind liikuma rohkem südamest ja hingest. Nagu eespool juba mainisin, lõppevad minu kodu puhastused kas sügavamas või kergemas transis tantsides. See on tõeliselt vabastav nii minule endale, kui minu kodu hoidvatele koduvaimudele ja selle üldisele aurale. Ma tunnen, kuidas minu kroontšakrasse tuleb universumi nullpunktiväljast kosmose puhastavat ja külluslikku energiat, mis kiirgab läbi kolmanda silma ja minu käte kõikjale minu koju ja minu füüsilisse ning aura kehasse. See ei ole sunnitud, juhitud ega soovitud, ma lasen sellel kõigel juhtuda sellega, et ma lihtsalt usaldan seda protsessi ja lasen sellel end kanda. See tähendabki seda, et ma liigun nii, nagu minu keha tahab liikuda.

Inimestele väga meeldib minu kodus külas olla ning igaüks kes uksest sisse astub, ütleb: “Sul on siin nii mõnus vibe!”

Mis ma oskan öelda, jah… on küll, sest lisaks sellele, et ma üritan hoida oma kodu muust jamast puhtana, panen ma ekstra tähelepanu ja liigutusi sellesse, et hoida seda ka energeetiliselt tasakaalus!

Kui sa oled nüüd oma kodu puhastamisega valmis saanud, tuleks avada uksed ja aknad. Olenevalt aastaajast, võiks see tuuldumine aega võtta umbes 5-30min. See on hea selleks, et kogu alles jäänud negatiivne energia ja must õhk saaksid sinu kodust lahkuda. Tuhk, mis on järgi jäänud, viska kuskile puu alla maha või tõmba tolmuimejaga kokku ning viska see kott siis välja prügikasti. Ära seda tuppa jäta, see on oluline!

Loodetavasti said sa siit piisavalt inspiratsiooni ja juhiseid, kuidas ohutult puhastada iseennast ja oma kodu, ning kuidas võtta sellest kogemusest ja rituaalist maksimumi.

Meie e-poest leiad sa viirukid ja kohalike nõidade või shamaanide poolt käsitsi valmistatud tõlvikud väeesemete kategooria alt, kuid kui klikkad siia, jõuad otse sellele lehele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart (0)

Ostukorv