PUUST JA PUNASEKS: 9 reeglit, mida järgida oma altari tegemisel

Igal inimesel võiks kodus olla altar, hoolimata sellest, milline on kõrgem jõud, millesse või kellesse sa usud. Altar on sinu koht, kus end koguda, kus mõelda, kus panna paika plaane ja kus taastada usk iseendasse ja – kui sa nii usud – ka kõrgemasse jõudu.

Altar on sinu kodu energeetiline ja spirituaalne keskus. Siin palvetatakse Jumala või jumalate poole, siin tehakse rituaale, tseremooniaid; aga siin ka puhatakse, mediteeritakse ja mõeldakse. Altar peaks olema varustatud viisil, mis toetab meele puhastumist, toob valgustumist ning rahu.

Altarireegleid järgida on tegelikult lihtne ning kindlasti tunnetad sa ära need juhised, mis on sinu jaoks õiged. Mõni asi siit nimekirjast ei pruugi sulle sobida ja see on okei. Ja kindlasti on mõni sinu altarile isikupärane asi, mida siin kirjas ei ole.

Altari asukoht

Feng shui järgi on kirdesektor vastutav spirituaalsuse eest, seega võta kompass appi ja leia kodu kirdenurgas oma altarile koht. Kui sa oskad feng shui kaarti joonestada, siis otsi üles, kus on kirdesektor sinu kodus ja raja altar sinna.

Altar olgu sissepääsust võimalikult kaugel

See on oluline, sest välisukse kõrval on tugev energiavoog ja tagatubades on märksa rahulikum. Toa suurusel seejuures piiranguid pole.

Parim altar asub umbes rinnakõrgusel

Esiteks on nii mugavam selle ees seista, teiseks liigub rinna piirkonnas inimestel enim energiat. Kuid kui sulle meeldib rohkem altari ees põlvitada, siis peaks ka altar olema vastaval kõrgusel.

Eelista ümmargust altarit

Teravate nurkadega altarilaud mõjutab energiat negatiivset. Samas on minu isiklik altar kandilisel kapil ning ka minu nõiakast (kaasaskantav altar) on kandiline, ja kõik töötab ilusasti.

Altar olgu ilus!

Oma altarisse investeeri energiat, hinge, raha ja aega. See pole koht, kuhu panna odavad plastiknõud, seal olgu sinu kõige pühamad ja tähtsamad esemed – pentagramm, pistoda, nõiakepp, nõiapada või altarinõu jne.

Kata altar altarilinaga

Soovitatakse punast, valget või kuldset värvi, wiccad kindlasti aga eelistavad rohkem musta. Mina soovitaksin tunnetada, mis on sinu jaoks õige ning valida lina selle järgi. Muide, soovituslik on altar linaga ka siis katta, kui sa ise kodus pole – nii kaitsed oma rituaale ja sõnu ja energiaid võõraste energiate eest, kel ehk pole alati parimad kavatsused.

Lilled on lubatud, aga ainult elusad lilled

Niipea kui lilled hakkavad närbuma, tuleb nad välja visata ja värsketega asendada.

Vaata siit meie altarile sobivaid rituaalikomplekte!

Hoia altar puhtana

On eksperte, kes rõhutavad, et altarilt tuleks alati võtta tolmu ning seda piinlikult korras hoida, kuid mina usun, et kui sa teed aktiivselt altaril tööd, siis see on ka silmaga näha ning väike «korratus» vaid tõestab seda, et tegemist on altariga, mis on aktiivses kasutuses. See on püha koht, aga see on sinu püha koht ja olgu ta sinu nägu.

Varja altarit võõraste silmade eest

Mitte ainult nähtamatud jõud ei mõju altarile halvasti. Ka võõraste inimeste silmad ei too kasu. Pole vaja oma tuttavaid altari ette vedada. See on sinu koht ja mitte kellegi teise oma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart (0)

Ostukorv