Tervendav tšakralamp

Maailm usub värvide ja sümbolite tervendavasse väesse. Maailm tervikuna on üks suur sümbol ja kõik mis sinu elus toimub on samuti sümbol. Sümbolid suhtlevad otseselt alateadvusega, selle osaga meist, kus on tallel kõik meiega toimunu, meie kogemused, meie õppetunnid. Absoluutselt kõik asjad.

Niisiis võib öelda, et kõik vibreerib energiast, energia omakorda aga hoiab endas informatsiooni ja inimene, mõtlev elusolend, annab sellele informatsioonile tõlgenduse. Sinu energiaväli sisaldab energiat, see ümbritseb sind ja hoiab endas emotsionaalset informatsiooni, mis on tekitatud kogemustega – nii sisemiste kui välimistega. Need kogemused saavad hinnangu – positiivse või negatiivse. Ja kuigi meil on sündides seitse põhitõde kaasa antud, kirjutab selle mälestuse üle uus info ja pidevalt peale tulevad uued kogemused.

Mõnede värvide, helide ja sümbolite vaatamine annab energiat, mis avab uksi meie alateadvusesse ja kõrgemasse teadvusesse. See omakorda loob energia, mis kas tervendab või aitab pinnale tulla meis peidetud potentsiaalil ja annetel. Rääkimata sellest, et hakkame mäletama, mõistma ja rakendama seitsme energiakeskuse õpetust.

Selle teadlikkuse põhjal, soovist ja unistusest iseennast tervendada sai alguse loomingu protsess, mille käigus valmib tervendust loov tšakralamp, mida saad tellimuse alusel endale soetada. Kuidas tšakralamp valmib ja milliseid teemasid energiakeskused puudutavad, saad lugeda juba kui kerid alla poole.

Tšakralamp valmib algusest lõpuni käsitööna, sõbrapoisi Janeku käe all.

Esimene tšakra

Värvus: punaneAsukoht: sabaluu
Esimese energiakeskuse sisuks on hõimu ehk perekonna ehk mingisuguse grupi vägi. See on energiakeskus, mis annab meile toetuspinna terveks eluks, siin on side meie traditsioonidega ja perekondlike tõekspidamistega, mis omakorda on oluline aspekt meie identiteedi väljakujunemisel. Selleks, et kontakti saavvutada esimese energiakeskuse energiaga on tarvis vaadata esimese tšakra sümbolit ning keskenduda millelegi, mis on seotud sinu perega ja tekitab emotsionaalse reaktsiooni.
Emotsionaalne stabiilsus pärineb perekonnast ja varasest sotsiaalsest keskkonnast. Lapse esimesed eluaastad on seevõrd olulise tähtsusega! Psüühilised häired, kaasa arvatud obsessiiv-kompulsiivne käitumishäire, depressiooni ning destruktiivsed käitumismudelid nagu nt alkoholism saavad alguse halvasti toimivast peresüsteemist.
Esimese energiakeskuse õpetus on”Kõik on üks”. See tähistab mõistmist, et oleme omavahel kõik seotud. Esimese energiakeskuse positiivne väljendus tähendab tunnistada oma tegude tagajärgi mitte ainult iseendale vaid ka teistele. See tähistab seda, et inimesena võtan mina isiklikult vastutuse kõige eest, mida ma näen ja millele olen tunnistajaks. “Kõik on üks” positiivse väljendusena julgen ma astuda välja ja vastu oma hõimule, kui hõimu tõekspidamised lähevad vastu “Kõik on üks” printsiibile.
Inimesed, kes kuuluvad teatud kindlate tõekspidamistega gruppi ei ole aga alati mõistnud “Kõik on üks” tähendust. Natsid seisid kindlate tõekspidamiste eest ning täitsid käsku, andes ära vastutuse, mis kuulus tegelikult neile. Jehhoovatunnistajad, keeldudes hädavajalikust arstiabist, näiteks vereülekande, annavad ära vastutuse ning on võimetud isiklikult tagajärgede eest vastutust kandma.Lambimotiivid ehk energiakeskuste sümbolid, joonistatakse välja käsitsi ning lõigatakse seejärel ka käsitsi välja. Kogu tahe, motivatsioon ja inspiratsioon terveneda ja tervendust luua pannakse sellesse lampi, selle valmistamise protsessis, mille saad sa oma koju kaasa.


Teine tšakra


Värvus: oranž
Asukoht: alakõht


Teises energiakeskuses asetsevad kõik meie suhted ning see aktiveerub umbes lapse 7 aastaseks saamisel. Eelkõige peitub siin vajadus kontrollida mingil määral oma füüsilise keskkonna arengut, eriti aga arengut suhetes teiste inimestega, väljaspool pereringi. Kõik, mille üle soovime ja saavutame kontrolli välismaailmas on selle energiakeskuse kaudu seotud meie kehaga ja emotsionaalse seisundiga.


Selle energiakeskuse kingitus võimaldab tajuda meie enda identiteeti ja emotsionaalseid, psühholoogilisi piire. Siin energiakeskuses hakkame hindama oma isiklikku väge. Teine tšakra annab meile võimaluse minna kaugemale oma hõimu süsteemist. Vastandudes tekib valikuvõimalus ja teise energiakeskuse kahesus esitabki seetõttu inimesele väljakutse valida vastaspooluste vahel.


Teisele energiakeskusele ongi omane duaalsus. Väe jagunemine on siin energiakeskuses jaotatud negatiivseks ja positiivseks: mehelik ja naiselik, kuu ja päike, yin ja yang. Vastandite mõistmine on põhiline töö, mida peaks teise energiakeskuse tasakaalustamiseks ja mõistmiseks tegema. Siin samas energiakeskuses peitub ka põhjuse ja tagajärje seos ning saladus.


Teise energiakeskuse tõde ütleb meile :”Austame üksteist”. Mõned suhted teevad haiget. Iseenda tundmaõppimine ei olegi kerge ning haruharva tehakse seda sure entusiasmi ja motivatsiooniga. Selles energiakeskuses peitub ka väljakutse tulla toime seksuaalenergiaga. See on toores jõud, mis kujundab tugevaid sidemeid ja lähedast liitu teise inimesega, kellega koos luua.


Selleks, et luua kontakt oma teise energiakeskusega vaata tšakralambi teist energiakeskuse sümbolit ning mõtiskle, kas sa oled oma seksuaalsusega rahul, kas sa kasutad ära seksuaalse naudingu saavutamiseks teisi või kasutavad nemad ära sind? Kas sa pead kinni oma lubadustest ning milline on sinu aukoodeks?

Iga cm on tehtud armastuse ja pühendumusega.

Kolmas tšakra

Värvus: kollane

Asukoht: päikesepõimik


Kolmas energiakeskus on meie isikliku jõu keskus, mis muutub aktiivseks puberteedieas. Selles energiakeskuses peituvad isikliku väe ja eneseaustusega seotud probleemid. Täpselt nagu esimene ja teinegi energiakeskus on kolmas energiakeskus eelkõige just füüsilise väe väljendumisega seotud.


Küll aga hakkab kolmandas energiakeskuses meie fookuse kese (mis esimese ja teises on täielikult meist väljaspool) tulema rohkem meisse endisse. Tähelepanu nihkub suhetelt teiste inimestega sellele, kuidas me tegelikult suhtumise iseendasse ja mil viisil me ennast mõistame ja endast aru saame.


Kolmandas energiakeskuses elab meie intuitsioon. Kui me arendame iseendas seda tunnetust, muutub meie intuitsioon loomulikuks ja pidevalt voogavaks allikaks, millelt saame pidevalt juhiseid ja abi. Seetõttu ongi äärmiselt oluline, et meie side iseenda mõistmisel oleks tugev ning sild tugevate tammidega. Iseenda mõistmine on aga enamikule inimestele maailmas üks suurim ja raskeim väljakutse, millele vastu astuda.
Selle energiakeskuse mittetoimimisel võtab inimene ühendust ikka ja jälle kellegi teisega, et too tema eest otsused või valikud ära teeks. See tähendab elada esimese ja teise energiakeskuse haardes, ilma, et sinu mina ja ego saaksid välja areneda.


Kuivõrd on meie intuitsioon alati aktiivne ning suhtleb meiega, lasub komistuskivi selles, kuidas intuitsiooni olemust mõistetakse. Intuitsioon ei ole ennustamine, selle abil ei pääse sa kohustustest ega kehvadest või valulikest suhetest. Intuitsioon on informatsioonipanga sidevahend, mida sa saad kasutada otsuste tegemiseks siin ja praegu.
Intuitsioon ei tähenda ennustada tulevikku, kuid intuitsioon annab meile märku, kui hakkab looma uut tulevikku. Muutuste eel on intuitsioon eriti tugev ning annab meile märku, et saame oma tulevikku nüüd tehtava valikuga mõjutada.


Selleks, et mõista oma intuitsiooni, vaata kolmanda energiakeskuse sümbolit, keskendu sellele ning küsi endalt: Kas ma armastan iseennast?

Mitte midagi sellist ei ole sa varem näinud.


Neljas tšakra


Värvus: roheline
Asukoht: rinnakorvi keskel


Neljas energiakeskus on inimese enerheetilise süsteemi nii-elda jõuhoidla. See energiakeskus on vahendajaks keha ja vaimu vahel ning määrab osaliselt ka meie tervise ja jõu elada. Loomu poolest on see energiakeskus emotsionaalne ning õpetab meile, kuidas armastada ning kaastundlikult elada. Ühtlasi on selle energiakeskuse üheks suurimaks õppetunniks lahti laskmine. Lahti laskmine sellest vajadusest kõike mõista ning teada, usaldades Jumalikku ajastust ja nii-öelda plaani.


Kui sa lased vabaks emotsionaalse valu ja vajaduse teada, miks asjad just nõnda on, saavutad sa lõpuks rahuseisundi. See energiakeskus õpetab meile, et meie ei pea olema vastutavad selle eest, et õiglus saaks jalule seatud sest selles energias elamine annab meile mõista, et Jumalik plaan on meie plaanidest alati üle.


Armastuse vägi on tohutult suur, seetõttu on selle õppimine järk-järguline ning hõlmab endas andestamist, kaastunnet, suuremeelsust, lahkust ja teiste eest hoolitsemist. Need kõik õppetunnid ei tule pea kunagi ilma valu või haavadeta. Neljas energiakeskus aktiveerub ning käib läbi, samuti nagu kõik eelnevad, alumistest energiakeskustest. Esimeses energiakeskuses õpitakse armastuse (ideaalses vormis) tingimusteta vormi, teises energiakeskustes laiendatakse seda armastust sõprusringi, kolmandas energiakeskuses avardub see armastus meile endile ning meie hobidele – nendele, mille järgi tunneme füüsilist tõmmet või vajadust.


Neljandas energiakeskuses õpitakse armastust tundma kui spirituaalset väge, millega muuta mitte ainult enda reaalsust, vaid kogu maailma reaalsust. Neljandas energiakeskuses õpime, et arnastus aitab tervendada teisi ja meid ennast.

Peale joonistamist, lõikamist ning lihvimist on peitsimise aeg. Kõik pisemadki augud ja nurgad on hoolikalt peitsiga kaetud.

Viies tšakra

Värvus: helesinine

Asukoht: kõri piirkond


Viies energiakeskus on ülesandega meile esitada väljakutse tahtejõu ja vaimu allutamiseks universumi plaanidele. Spirituaalses aspektis on meie ülesandeks allutada oma meel universumi tahtele, andes ära täielik kontroll ning oma isiklik tahe. Andes ära oma isikliku tahte, saavutatakse teadvuseseisund mis on täielikult sünkroonis universumi ehk Jumaliku tahtega.


Selles energiakeskuses peitub saladus, mis väljendub nendes sõnades: “Only God can judge me”. Viies energiakeskus sümbolierrib armastust ja armulikkust ning kohtumõistmist. Ainult universumi loojal on õigus meie üle kohut mõista. Seevastu tuletab see energiakeskus meile ka meelde, et teistega suheldes peaksime alati kasutama armastusest ja kaastundest juhitud sõnu.


See energiakeskus õpetab ka meile, et iga meie valik, sõna või otsus mõjutab energeetiliselt, füüsiliselt või materiaalselt nii tema kui ka teiste inimeste elu. Kuna tahte keskus asub südame ja pea vahel, kõris, peame õppima, kuidas hoida tasakaalus oma reaktsioone nende nõudmistele.
Selle enrgiakeskuse tarkusega ühendumiseks vaata energiakeskuse sümbolit, keskendu sellele ning küsi endalt: Mida tähendab minu jaoks “tugev tahe” ning millistel inimestel minu elus on väge seda jõudu kontrolli all hoida ning miks?

Veel viimased etapid, et puutükkidest saaks lõpuks kokku lamp. Piltidelt tundub kõik nii lihtne, kuid ärge laske sellest end petta, ühe tšakralambi valmimiseks kulub enam kui 24 töötundi.

Kuues tšakra

Värvus: indigosinine

Asukoht: lauba keskosas


Kuues energiakeskus juhib meie vaimseid võimeid ning mõttetegevust. Ühtlasi on see koht, kus meie suutlikkus psühholoogilisi tõekspidamisi sünteesitakse. Seda energiakeskust kutsutakse ja kolmandaks silmaks, sest meele ja psüühe koosmõju võib viia intuitsiive nägemise ehk salajase tarkuseni. Seetõttu on see ka üks oluline energiakeskus – tarkusetšakra.
See energiakeskus õpetab meile tulema tagasi illusioonide maailmast, avardama oma meelt ja siin õpime me, kuidas elada ja tegutseda vastavalt sisemisele juhatusele. See energiakeskus õpetab meile ka seda, millised mõtted on motiveerivad ning seda, millised on juhitud hirmust ja illusioonidest.


Siin energiakeskuses me õpime, et kõik meie mõtted ja tunded muutuvad ühel hetkel mateeriaks. Need emei mõtted on kui seemned, mis meie peas istutatakse mulda, kastetakse emotsioonidega ning mis seejärel puhkevad õide ning kannavad vilja.


Kuues energiakeskus utsitab meid otsima tõde, eristama illusiooni sellest. Kolas silm õpetab meile, et tõe eristamine illusioonist ei ole mitte aju ja mõtete töö vaid tunnetuse, meelte töö. Aktiivne kolmas silm annab meile väe näha igas olukorras sisalduvat tõde või vähemasti selle sümboolset tähendust. Kuigi selline maailmavaade võib tunduda keeruline, sest erapooletus teatavasti tähistab meie ühiskonnas hoolimatust, siis kolmanda silma energias elades tajub inimene tegelikult, et ta on saavutanud sisemise araldatuse, tajudes sisemist mina niivõrd väekalt, et hirmudest ajendatud hääle kõla ei ole ei tunda ega kuulda.


Kuuenda energiakeskuse kingitus on kõike meiega juhtuvat mitte isiklikult võtta, sest inimene mõistab igas olukorras peituvat tähendust ja õpetust. Teadlikkuse suurenemine toimub siis, kui inimene mõistab, et tema valik ja otsus on kuulata oma sisemaailma, ning mitte anda välismaailmale enda üle nii palju võimu.


Selleks, et luua kontakt ja pinnas tervenemisele kuuendas energiakeskuses, vaata selle sümbolit ning keskendu sellele. Küsi endalt: Millised tõekspidamised sunnivad mind teiste tegusid negatiivselt tõlgendama?

Ning kuigi pilt ei tee tšakralambile au ega edasta tema tegelikku hiilgust ning vibratsiooni on selles lambist midagi niivõrd sütitavat, ergutavat, sooja ja lõõgastavat, et see lausa peab igas kodus, kontoris, joogasaalis, teraapiatoas ja koolitusruumides olema!

Seitsmes tšakra

Värvus: lilla

Asukoht: pealagi
Seitsmes energiakeskus ühendab meie vaimse osa füüsilise eluga. See energiakeskus meis ongi just nimelt see, mis paneb meid otsima kõrgemat jõudu.


See energiakeskus õpetab meile, et religioon on oluline grupikogemus, mille eesmärk on kaitsta teatud gruppi inimesi. Ja kuigi religiooni juured on peidus esimeses energiakeskuses siis kroontšakra õpetab meile, et spirituaalsus on rangelt individuaalne kogemus, mis on suunatud just nimelt hirmudest vabanemisele füüsilises maailmas.


See energiakeskus õpetab meile elama hetkes, praeguses momendis.
Isikliku spirituaalsuse poole püüdlemine raputab inimesi sügavalt. Varasem “peale surutud” religioon tundub nüüd vale ning inimene hakkab otsima isiklikku kogemust nii-öelda Jumala või universumiga. Me soovime saada vahetut kogemust, juhiseid või õpetusi otse universumi allikast või Jumalast.


Selles energiakeskuses elamine tekitab meis tugevat soovi kõrvaldada enda elus kõik piiravad olukorrad, takistused ning inimesed. Kõiksugu illusioonid hakkavad lagunema ning nende lagunemisele annab positiivselt arenenud kroontšakra ainult hoogu juurde. Selline energia hakkab võitlema kõigi väliste jõududega ning konfliktid välismaailmas peegeldavad tegelikkuses konflikte sisemaailmas. See on illusioonide kõrvaldamise protsess ning tekitab inimeses emotsionaalse või vaimse kaose, mis mõnel juhul maanduseta võib põhjustada ka vaimseid häireid – skisofreeniat, psühhoose jmt.


Selle energiakeskuse valduses on ka esile kutsuda inimestes “Hinge pimedat ööd”. See hinge pimeda öö ajal esineb inimesel depressiooni, lohutamatut üksinduse tunnet ning mitmeid müstilisi sünkroonsusi ning juhtumeid, mida ei ole võimalik teaduslikult seletada.


Hinge pime öö viib ühel hetkel kõik seda teed käivad inimesed spirituaalse kriisini. Väga tüüpiline on spirituaalse kriisi ajal mõelda või küsida endalt: Kes ma üldse on, kuhu ma lähen? Inimene tunneb selle kriisi ajal, et tema identiteet muutub, esialgu ainult laguneb. Inimesed, suhted ja olukorrad mida ta enne nautis ei täida teda enam ning ta tunneb end üksildasena, kuigi on ümbritsetud inimestest.


Viimase etapina soovib spirituaalses kriisis olev inimene pühenduda mõnele vaimsele aspektile, praktikale või treeningule. Inimene otsib pühendumist kõrgemale jõule, et saada lähemale universumi loojale ning vabaneda hirmudest, millest on ta teadlikuks saanud.


Selleks, et hinge pimedat ööd läbi elada on tarvis inimesel usku, palveid, mediteerimist ja ka spirituaalset õpetajat või vähemasti suunajat. Spirituaalseid suunajaid ja õpetajaid on tänapäeval kahjuks raske leida, sest enamikul neist on oma agenda, mis ei ühti sinu kui spirituaalse olendi arendamise, kasvamise või aitamisega. Kui sprituaalset õpetajat või juhendajat ei ole võimalik leida, saab abi ka spirituaalsest kirjandusest.
Selleks, et saada parem või selgem ühendus oma kroontšakraga, vaata selle energiakeskuse sümbolit, keskendu sellele ning küsi endalt: Milliseid vastuseid oma küsimustele kardan ma kõige rohkem?

Tervendavat tšakralampi saad endale soetada, kui kirjutad oma soovist meile e-mailile indigostuudio@gmail.com või saadad hinnapäringu siia.


Tšakralambi mõõdud on 2000x300x85mm, on varustatud LED-valgustusega ning värvid on intensiivsed.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart (0)

Ostukorv