Mis on aastaratas ja kuidas seda kasutada?

Aastaratas koosneb kaheksast sabatist, mis toimuvad igal aastal umbes samal päeval. Kaheksa sabati hulka kuulub neli olulist püha: suvine-, talvine, kevadine ja sügisene pööripäev. Ülejäänud neli festivali põhinevad hooajalistel muutustel ja põllumajanduse aspektidel.

Siin on kaheksa sabati ülevaade ja kuupäevad, millega nad joonduvad:

YULE: 21. detsember – 1. jaanuar – talvine pööripäev, mil tähistatakse pimeduse eest võidu saamist. Sünnib päikesejumal, kes hakkab tooma meie igapäevaellu taas üha enam valgust ja soojust. Yule püha traditsioonide, rituaalide ja sümboolika kohta saad täpsemalt lugeda, kui klikkad siia.

IMBOLC: 1. veebruar – Tuntud ka kui küünlakuu, mil tähistatakse kevade tulekut.

OSTARA: 20. märts – kevadine pööripäev, mil tähistatakse esimesi kevade tuleku ja taassünni märke nii looduses kui iseeneses. Ostara on aeg, kus elu tsükkel teeb täisringi. Elu, surm ja taassünd. Kõik, mis on olnud nüüd peidus ja passiivne, tärkab ning muutub liikuvaks. Ostara on imeline aeg, et alustada midagi uut, minna kooli, võtta mõni põnev kursus või alustada iseendas transformatsiooni protsessi.

BELTANE: 30. aprill kuni 1. mai – Tuletseremoonia, mis tähistab kevade ja suve vahelist keskpunkti. Sel ajal tähistatakse uut elu ja muutust, mis kevadel alustatule järgneb.

LITHA: 21. või 22. juuni – suvine pööripäev, mil tähistatakse aasta valgeimat aega, pikimat päeva. Päikese kummardamise päev.

LAMMAS: 31. juuli – 1. august. Pühitsetakse aasta esimest vilja- ja külvisaaki, kuid ka spirituaalses aspektis lõigatakse samuti sisuliselt seda, mida oled külvanud. Ühtlasi hakkab päikesevalgus vaikselt kaduma ning pimedus võtab maad, mis energeetilises ja psühholoogilises mõttes paneb meid vaatama enese sisse ning lõhkuma ja nägema illusioone. Illusioonidega on see tore lugu, et kui nad on kord juba paljastatud, kaotavad nad osa oma väest.

MABON: 21. september – 23. september – sügisene pööripäev, mil tähistatakse teist lõikusaega. Olenevalt traditsioonidest tänatakse sel ajal kõige selle eest, millist saaki me lõikasime ning ühtlasi ollakse tänulik ka kõige muu eest, mis meie eludes on. Sel ajal jagatakse oma küllust teistega, heategevuslik aeg.

SAMHAIN: 31. oktoober – 1. november – Samhaini peetakse nõidade uueks aastaks. See on kolmas ja viimane saagikoristushooaeg ning sellega lõpeb ka hooajaline ratas. Samhaini kohta põhjalikumalt saad lugeda, kui klikkad siia.

Oleme koostanud sulle tasuta allalaadimiseks aastaratta, mille järgi saad sa lihtsalt arvet pidada

Tasuta allalaadimiseks ja printimiseks aastaratas!

Aastaratta tasuta väljatrüki faili saamiseks klõpsa siia:

Kus kohast on pärist aastaratas?

Aastaratas on juurdunud mitmes kultuuris ja ühendab endas roomlaste, vanakreeklaste, Põhja-Euroopa germaani kultuuride ja keltide pühasid. Sel põhjusel ongi mõned sabatid erinevates maailmajagudes nimetatud erinevate nimedega ja nende kuupäevad võivad erineda.

Aastaratas on suhtliselt uus nähtus. Selle loomise aastaks on peetud 1950. aastast. Eesmärk oli ühendada ja austada kõiki tähtsaid pühi panganate ja wiccade jaoks.

Kes kasutavad aastaratast?

Aastaratta kasutamiseks ei pea olema seotud mõne usundi või religiooniga. Aastaratast võivad kasutada kõik, kes usuvad et selle abil on lihtsam neid pühasid austada.

Kuidas tähistada pühasid aastaratta abil?

Nimelt aastaratta järgi saab kujundada oma kodu ja luua seeläbi vastavalt hooajaline meeleolu. Ühtlasi saab aastaratta abil kindlaks teha need perioodid, mil on kõige kasulikum puhastada oma kodu ja värskendada oma altarit, küpsetada hooajalisi toite ja viia läbi erinevaid sobilikke rituaale.

Aastaratas on eriline ja maagiline. Sellel on nii palju positiivseid ja võimsaid rakendusi, et anda oma tavadele ja traditsioonidele elu sisse.

One Reply to “Mis on aastaratas ja kuidas seda kasutada?”

  1. Iga pühaga käib koos erinev Avaloni jumalanna.
    Aastaringi avab pühadest Samhain ja jumalannadest Kerradwin.
    Edasi sammuvad Danu, Bridget ( praegu ongi tema valitsemise aeg), Artha, Rhiannon, Domnu, Ker ja sulgeb aastaringi Bambha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart (0)

Ostukorv