Kui sul on raske, loe seda.

Mina ka varem kuidagi tahtsin nii arvata, et inimesed kes minu ümber, on usaldusväärsed. Noh, et ma võin nende kätte usaldada iseennast ja kõike muudki. Et igasugused suhted(töö, eraelu) on alati, eranditult, kahesuunalised teed ning päriselt toimivad ka nii. Eks nad ju tegelikult on ka mõnes mõttes, ideaalis vähemalt.

Aga vaata, mina arvasin, et kui rajan tee ühes suunas, siis sõber alati tuleb vastu ja rajab tee mulle vastu teisest suunast. Et sõber mõtleb, teeb ja käitub täpselt nagu mina. Et see on kuidagi nagu käsi-peseb-kätt või ühise-meeskonna-nimel mentaliteet.


Kujuta pilti, nii see tegelikult alati ei ole.
Mõnda tüüpi inimeste elus tuleb ükskord hetk, kus ta saab kokku oma inimestega, keda hellitavalt kutsub sõpradeks, ning tunnetab: mul ei ole usalduslikku suhet nende inimestega. Ma ei usalda neid, kuigi nemad pimesi usaldavad mind.


See hetk võib olla valus. Ja äärmiselt segadusse ajav. Isegi nii segadusse ajav, et võivad tekkida sügavad eksistentsiaalsed küsimused. Aga miks? Sest just sel valusal hetkel avastad sa ja teadvustad endale, et oled pikalt rassinud ühesuunalise tee ehitamisel. Oled selle tee ise rajanud, ise sisse sõitnud. Näinud verd, higi ja pisaraid, et sinu sõbrad saaksid lõbusalt ja hoogsalt sõita sinu tuules.


Sina sillutad tee ja nemad muudkui sõidavad. Sina hooldad seda teed ja nemad muudkui aga naudivad. Ja kui sa seda enam juhtumisi hooldama ei peaks, võib tekkida konflikt. Võib ka juhtuda, et sinult hakatakse nõudma kõrvalteede rajamist millega sa nõus ei ole.
Kui juhtud sellise kogemuse otsa oma elus, siis tea, et kurvastus, viha ja pettumus on väga normaalsed emotsioonid mida kogeda. Tea, et sul on õigus öelda:”Nüüd aitab! Siin on minu piir.”


See on täiesti okei ja mitmel juhul vägagi mõistlik. Aga samas, kas oled tähele pannud, et sul on valikus ka võimalus muuta selle tee suunda ning kõik oma kaasreisijad uuele rajale viia?
Väga lihtne on tunda ennast ärakasutatuna, olla vihane. Äärmiselt lihtne on põletada kõik sillad ning vanduda:”Mitte ealeski enam ei sõida keegi minu seljas!”


Selles kurvastuse ja viha emotsioonides jääb aga teadvustamata jääb tõsiasi, et suure tõenäosusega satud sa üsna pea uude seltskonda, alustad niikuinii uue tee rajamist ning saad peale uued reisijad. Alguses on kindlasti kõik väga tore ja lõbus. Kuniks see mis oli enne, kõik kordub ja sina avastad end jälle uute nägude keskelt, samas vanas pasas.


Sa võid ju kurvastada ja tunda ennast ohvrina, süüdistada end ühes veas või teises veas. Võid hoopiski süüdistada oma sõpru, oma ema või isa, õde või venda, elukaaslast, ülemust, naabrimeest, kasvõi naabri haukuvat koera või kräunuvat kassi… Võid tõesõna valida selle tee, mul on täiesti pohui, valik on täielikult sinu enda oma, tee mida iganes sa tahad!


Aga igaks juhuks ma sulle ütlen, et võid valida ka hoopis teise tee. Võid valida võtta oma silmad oma tagumikust välja ning hetkeks puhata pidevast vaatamisest oma seljataha. Sa võid valida hoopis vaadata ette poole ning teadvustada ja endas ära tunda seda väärtuslikku liidrit, kes sa oled.


Sina oled juht, rajaja, revolutsionäär. Sinust ei saa mitte kunagi järgijat ning peaaegu kõik teed mis sulle ka vastu rajatakse, rajad sa ise ümber niikuinii. On ju nii, sa pole nii ehk naa rahul, sest tead ise kuidas on parem?


Arva mis!? Sinu teekond ongi üksildane ning hõlmab tavaliselt kümne inimese tööposti täitmist korraga. See ongi väga stressirikas, frustreeriv ja üksildane. Liidriks olemise juures ongi normaalne, et tahad vahel asju lõhkuda, sildu põletada. Uue tee rajamine algabki lõhkumisega, kaosega.
Kui suudad endale tunnistada, et sa oled liider, pole sul kaua aega, et kassida ja viriseda, sest sul on ülesanne täita või eesmärk või visioon milleni vaja jõuda. Kas tunned, et oled kaotanud sihi ja tunned ennast siit tekstist praegu ära?


Siis kurat küll, võta oma pea tagumikust välja, vaata kus sa oled, tuleta meelde mis sinu isiklik eesmärk on, mida sa teha tahad, kuhu jõuda soovid ning siis lihtsalt hakka jalgadele ja kätele valu andma ning ära peatu enne kui oled kohal!


Ära enam vaata tagasi, vaata ainult sinna, mis viib sind edasi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart (0)

Ostukorv